Nové robustné frekvenčné meniče pre prevádzku v najnáročnejších podmienkach – novinka, ktorá ešte nie je ani na našom webe

Ešte špeciálnejší ako špeciálny…a ešte robustnejší ako robustný 😊, (lebo špeciálne a robustné sú všetky naše výrobky), tak by sa dal v skratke charakterizovať nový frekvenčný menič UNIFREM ROBUST, vyvinutý na základe vysoko špecifických požiadaviek zahraničného partnera. Menič je určený pre prevádzkovanie v agresívnom a poriadne znečistenom banskom prostredí s vysokou vlhkosťou a teplotami do 40°C. Keďže ide o agresívne prostredie, všetky mechanické diely sú vyrobené na mieru z nerezovej ocele.

Medené diely meniča aj medený chladič výkonových prvkov sú kvôli odolnosti ešte aj pocínované. Všetky elektronické dosky s komponentami sú chránené dvojitým lakovaním. Frekvenčný menič má oddelený chladiaci okruh od samotnej elektroniky a ponúka sa v krytí IP 55.  UNIFREM ROBUST je skonštruovaný z najmodernejších výkonových polovodičových prvkov, ktoré sú podľa typu meniča stavané na prevádzku z napájacej sústavy 3x 380 až 690 V AC, TN alebo IT sústavy.

špeciálny medený chladič s pocínovaním

Príklad parametrov UNIFREM ROBUST 500 160

Vstupné parametre: 

Napájacie napätie Uin: 3 x 500 V AC IT +20% -25%, 50 Hz
Nominálny príkon: 170 kVA

Výstupné parametre: 

Výstupné napätie: 3 x 0 až Uin
Výstupná frekvencia: 0 až 400 Hz
Nominálny trvalý výkon Pn: 160 kW
Preťažiteľnosť: 1,5 x Pn po dobu 60 s, 1,75 x Pn po dobu 2 s
Účinnosť: 98 %

Typový rad UNIFREM ROBUST je predurčený na nasadenie v ťažkom priemysle, ako napríklad banský, hutnícky či chemický priemysel. Náš tím verí, že si nájde uplatnenie aj v iných odvetviach s agresívnym prostredím, kde je potreba kvalitných robustných výrobkov s dlhou životnosťou, s pridanou hodnotou ochrany životného prostredia.